JoeySuki, alias voor Tilburger Joey Lelieveld, verruilde na een burn-out zijn carrière als internationale dj/producer voor een rol als artiestencoach, met muziek ernaast. Hij schrijft van tijd tot tijd een column voor This Is Our House. Dit keer met een wijs advies: back-up al je apparaten.Â
door JoeySuki
Ik ben de back-up van mijn telefoon verloren. En dat heeft me eraan herinnert hoe irritant het is als je iets kwijt raakt wat belangrijk is voor je. Dat is waarom ik je dit vandaag wil vertellen.
BACK-UP AL JE APPARATEN
Wacht, ik zeg het nog een keer om zeker te weten dat de boodschap is binnen gekomen.
BACK-UP AL JE APPARATEN
Dit is waarom:
Dit is vooral voor de professionals die dit lezen. Als je met je baan afhankelijk bent van technologie, moet je zeker back-ups maken. Eigenlijk ben je al te laat als je dat de afgelopen jaren niet hebt gedaan. Maar het is nooit te laat om te beginnen. Je weet nooit wanneer je een oud project nodig hebt.
Als ik het even over de producers heb: onderschat niet de kracht van je eigen soundbank. Dat is wat jou als artiest maakt. Die geluiden maken jouw signature sound. Denk er eens aan als je die kwijtraakt. En wat als je track zes maanden later ineens een hit wordt en je hebt de files niet meer om een remixpack te renderen. Jammer!
Naast alle werkgerelateerde redenen om een back-up te maken, zijn er natuurlijk ook persoonlijke redenen, zoals foto’s of video’s die je dierbaar zijn. In mijn geval zijn dat bijvoorbeeld de foto’s en video’s die ik heb van mijn tijd als tourende dj. Die afbeeldingen zijn onbetaalbaar voor mij. Het zal me altijd herinneren aan de mooie tijd die ik heb gehad als tourende dj (en ja ik kijk er naar uit om die foto’s aan mijn kleinkinderen te laten zien).
‘Better be safe, than sorry’
Maak back-ups en laat mij alsjeblieft niet over een tijd ‘I told you so’ tegen je moeten zeggen.