Vier bouwkundestudenten van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) ontwerpen én bouwen een bijzonder podium voor Extrema Outdoor (XO). Het wordt gemaakt met 600 pallets, maar zonder staalconstructies.
Het ontwerp dient als podium voor het La Fête 040 presents Ensuite-gedeelte. Het is vernoemd naar de Eindhovense organisatie La Fête 040, dat dit podium host.
XO, dat duurzaamheid hoog in het vaandel heeft, gaf de studenten van de faculteit Bouwkunde de opdracht om alléén met pallets te werken. Het betreft een duurzame, goedkope en innovatieve manier van een podium bouwen. Onder begeleiding van 3 docenten werd al in februari een indrukwekkend decor ontworpen: een halve cirkel die doet denken aan een arena.

Uitzicht op het meer
“Bij ons ontwerp maak je echt deel uit van het decor”, vertelt student Mattia Inselvini (22). “Het leuke aan de constructie is dat bezoekers ook op de pallets kunnen zitten. Met mooi uitzicht op het meer, je kan je er uren vermaken. Normaal ga je naar een festival, je staat, je danst. Maar het podium staat ver weg van je. In dit geval kan je het echt gebruiken, je kan het aanraken, je kan er naar kijken.”
Zes dagen vóór XO beginnen de studenten zelf met de bouw van het podium. Dat is zaterdag 11 juli in volle glorie te zien tijdens de jubileumeditie (20) op Aquabest.