Het college van burgemeester en wethouders in Eindhoven, in de persoon van cultuurwethouder Mary-Ann Schreurs, werkt naar eigen zeggen aan een oplossing voor het tekort aan geschikte evenementenruimtes voor de dancescene in de stad. De wethouder meldt dat op vragen van Our House naar aanleiding van het artikel Is er (club)leven na Arcade? ‘Eindhoven snapt techno niet’.
Schreurs is bezig het ‘concept vastgoed’ als een ‘service’ voor de Eindhovense dancescene te benaderen, laat ze weten.
“En dan gaat het er juist om evenementen mogelijk te maken. Tot laat in de nacht. Op reguliere en bestaande plekken, maar ook juist op nieuwe en onverwachte plekken. Welke plekken dat zijn kan ik nog even niet vertellen. Dat wordt bekend als het zeker is.”
De D66-wethouder wil reguliere en bestaande locaties en organisaties als de Effenaar en het Klokgebouw inzetten.
Gemeentelijke leegstand als event-locaties
Via een bron uit de Eindhovense dancescene vernam Our House dat ook wordt nagedacht om leegstaande gemeentelijke locaties als horeca-evenementenruimtes te exploiteren.
Dit zou gaan om de exploitatie van 3 ruimtes die in eigendom zijn van de Gemeente Eindhoven. Er zou een tijdelijke ontheffing van de geldende bestemmingsplannen afgegeven worden om feesten en festivals te kunnen organiseren voor 600-1500 personen.
In deze planvorming zouden volgens de bron de combinatie Stichting Ruimte, Eindhoven 365, de programmamanager Eindhoven en de beleidsadviseur Kunst & Cultuur samenwerken.
Dancescene Eindhoven boos over beleid
In ons eerdere artikel reageerden spelers uit de Eindhovense scene als Jaimy Vincentie en Mirwais Alkuzia boos op het huidig gevoerde gemeentelijk beleid. De kritiek is onder andere dat de gemeente niet begrijpt dat cultuur en nachtleven op andere plekken plaatsvindt dan in ‘dertien-in-een-dozijn Stratumseind-bierkroegen’.
Een tweede kritiekpunt van onder anderen techno-dj/producer Albert van Abbe is dat er in Eindhoven al jaren gesproken wordt over de verruimen van sluitingstijden, maar dat een concrete beslissing door de gemeenteraad daarin nog steeds niet is genomen.